pull-icon
logo-mobile
avatar

نام و نام خانوادگی

حساب کاربری

Dashboard

خروج

اخبار >  14 تا 20 اسفند در جشن تصویر سال؛ ایران و ایتالیا از نگاه عکاس ایتالیایی

photo5816877284072729973.jpg

نمایشگاه عکس‌های هنرمند ایتالیایی در پانزدهمین جشن تصویر سال برگزار می‌شود.
به گزارش دبیرخانه تصویر سال، «مردم و سرزمین پشمینه» نمایشگاه «مائورو ویتالیه» هنرمند عکاس ایتالیایی است که به سنت‌های فرهنگی و کشف مسیر شبانی میان ایران و ایتالیا می‌پردازد.
این نمایشگاه همزمان با برپایی نمایشگاه پانزدهمین جشن تصویرسال، روز دوشنبه چهاردهم اسفند 1396 از ساعت 17 در گالری نامی خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.
گشایش این نمایشگاه با حضور نمایندگانی از وزارت‌خانه‌های فرهنگی ایران و ایتالیا همراه است و در ساعت 18 «مائورو ویتالیه» عکاس، پائولو ریچیتلی، ایده‌پرداز و پژوهش‌گرعلمی و آنتونیو کورادو، مدیر پروژه در تالار امیرخانی خانه هنرمندان در نشستی با اهالی رسانه از روند اجرای پروژه می‌گویند و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ می‌دهند. 
این نمایشگاه که تا بیستم اسفندماه ادامه دارد، جایگزین نمایشگاه «تصوير مناطق محروم» شده است که از دوم تا 13 اسفند در گالری نامی برقرار بود.   
«مائورو ویتالیه» مسؤول بخش تصویری در فعالیت‎‌های فرهنگی و انتشاراتی، نمایشگاه‌ها و فضاهای تبلیغاتی دفتر میراث باستانی آبروتزو در ایتالیاست و پنج‌سال سرپرست بخش عکس مجله آبروتزو بوده است.
او با هدف معرفی روش‌های کشف طبیعت، معماری، سنت‌های عامیانه و معنویت، به مستندسازی تصویری پرداخته و تالیفاتی در این حوزه دارد.
«مائورو ویتالیه» می‌گوید: «برای من عکاسی رسانه و وسیله‌ای برای ترجمان رابطه‌ی بین موضوع و بیننده‌ی آن است. من خودم را یک هنرمند نمی‌دانم، اما می‌توانم وسیله نمایش هنر باشم چرا که معتقدم خلاقیت قبلا اتفاق افتاده و کار من فقط ارایه تصویر از یک کار خلاقانه هنری است. وقتی عکاسی می‌کنم یک اثر هنری را در مرکز پژوهش قرار می‌دهم و به لحاظ زیبایی‌شناسی و کیفیت می‌سنجم تا بتوانم تصویر درستی از آن ارایه دهم. باوردارم ریشه پژوهش را باید در فرهنگ جست‌وجو کرد، فارغ از همه آداب و رسومی که چهره واقعی‌اش را تغییر می‌دهد. علاقه من افق‌های جدیدی است که به واسطه مهاجرت انسان‌ها به وجود آید و این یک مساله چند فرهنگی است.»