pull-icon
logo-mobile
avatar

نام و نام خانوادگی

حساب کاربری

Dashboard

خروج

اخبار > فردا، هجدهم خرداد نمایشگاه تصویر سال بازگشایی می‌شود

WhatsApp Image 2020-06-06 at 00.51.44.jpeg

هجدهم خرداد  نمایشگاه تصویر سال از سر گرفته می‌شود.
به گزارش دبیرخانه تصویر سال، هفدهمین نمایشگاه تصویر سال که از دوم اسفند ۱۳۹۸ در خانه هنرمندان ایران آغاز شد و پس از سه روز، در پی شیوع پاندمی ویروس کرونا تعطیل شده بود، از روز یکشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۹ ساعت 16 بازگشایی می‌شود.
این در حالیست که همچنان همه‌ی برنامه‌های نمایش فیلم‌های هفدهمین جشنواره فیلم تصویر و بخش مستندهای برگزیده‌ی «چهل سال تهران» تا اطلاع بعدی تعطیل خواهند بود.
امسال تصویر سال به‌رسم هرساله‌ گردهم‌آیی پایانی برای عکس یادگاری «جاده‌ی تصویری‌ها» ندارد، ولی پیش‌بینی شده‌است مراسم ویژه‌ای برای اعلام نتایج داوری و معرفی برگزیدگان  صرفا با حضور نمایندگانی از جمع داوران و نامزدهای هر بخش، ششم تیرماه 1399 در تالار شهناز و با بخش آنلاین برگزار شود.
 در طول دوران قرنطینه شش پروژه منتخب تصویر سال و عکس‌های بخش ایران ما به‌صورت مجازی منتشر شدند که این پروژه‌ها نیز همزمان با ازسر گیری دوباره نمایشگاه تصویر سال در گالری میرمیران خانه هنرمندان ارایه خواهند شد.
آثار هنرمندان راه‌یافته در بخش جوان به‌صورت مستقل در طبقه نخست خانه هنرمندان ارایه شده‌اند و همچون همه‌ی دوره‌های گذشته گالری ممیز به پوستر و کاریکاتور هنرمندان مدعو و آزاد و جوانان زیر 25 اختصاص پیدا کرده است. همچنین دربخش گزیده کارتون و کاریکاتورهای مطبوعاتی سال ایران همچون چهار سال گذشته، به کوشش آروین گردآوری شده است، به‌صورت مالتی‌مدیا از طریق ویدئو پروژکشن روی دیوار است.
در گالری پاییز، راهروی شرقی طبقه‌ی همکف، عکس‌های خبری، ورزشی و مستنداجتماعی بخش جوانان زیر 25 سال ارایه شده‌اند و گالری زمستان در راهروی غربی خانه، میزبان عکس‌های جوانان زیر 25 سال در بخش نگاهی دیگر و هنر و هنرمندان است؛ تصاویر بخش آزاد هنر و هنرمندان هم در گالری نامی روی دیوار رفته است.
اما در طبقه دوم خانه، گالری تابستان به منتخبی از رویدادها مهم سیاسی، اجتماعی و ورزشی ایران و جهان از سیل بهار 98 تا وقایع آبان‌ماه، تشییع سردار سلیمانی، سقوط هواپیمای اکراینی و ... با عکس‌های بخش خبری و ورزشی سال اختصاص داده شده است.
تصاویر راه‌یافته در بخش مالتی مدیای هفدهمین تصویر سال نیز در دو نمایشگر مستقر در طبقه دوم در دو بخش آزاد و جوان نمایش داده می‌شوند. اما گالری میرمیران، دربرگیرنده بیش از 240 قاب عکس‌های موبایلی است.