pull-icon
logo-mobile
avatar

نام و نام خانوادگی

حساب کاربری

Dashboard

خروج

اخبار > «در ستایش تصویر» قباد شیوا در نوزدهمین جشن تصویر سال

«در ستایش تصویر» قباد شیوا در نوزدهمین جشن تصویر سال
در ستایش تصویر قباد شیوا طراح گرافیک پیشگام ایران، یکشنبه ۱۵ اسفند در جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر برگزار می‌شود.
به گزارش دبیرخانه تصویر سال، قباد شیوا، یکی از برجسته‌ترین طراحان گرافیک معاصر ایران و از پیشگامان هنر نوگرای ایران، سال ۱۳۱۹ در همدان به دنیا آمده و از سال ۱۳۴۱ که در دانشگاه تهران به تحصیل در رشته نقاشی مشغول بود، تاکنون ده‌ها نمایشگاه گروهی و انفرادی، در دنیا برگزار کرده و در نشریات ایرانی و خارجی پرشماری فعالیت داشته است.
شیوا، طراح پوستر ایرانی‌است که خوشنویسی سنتی، عناصر نگارگری و نقش‌مایه‌های قالی و کاشی در ترکیب‌بندی‌های ایرانی شاخصه‌ی آثار اوست.
دو دهه همراهی مستمر او از نخستین سال‌های برگزاری جشن تصویر سال تا امروز، چه با ارایه اثر و چه با طراحی پوستر برای جشن تصویر سال و چه با داوری دورهایی از جشن، جایگاه او را میان اهالی تصویر متمایز می‌کند.
در ستایش شش دهه فعالیت هنری این هنرمند ماندگار و نوگرای هنر ایران، برنامه‌ی روز یکشنبه پانزدهم اسفند ماه ۱۴۰۰، نوزدهمین جشن تصویر سال است.
این مراسم ساعت ۱۸ برگزار می‌شود و در ادامه بزرگداشت چهره‌های شاخص «تصویر» در ایران از شش سال گذشته با تجلیل از حضور تاثیرگذار اکبرعالمی، محمودکلاری، عباس کیارستمی، علیرضا زرین‌دست و کامبیزدرم‌بخش در رشته‌های تصویری از سوی جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر آغاز شد.
امسال در ادامه برنامه «در ستایش تصویر» پس از وقفه‌ای دوساله در پی پاندمی کرونا و محدودیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی در ایران، ازفخرالدین فخرالدینی و قباد شیوا به‌عنوان هنرمندی شاخص در عرصه‌ی هنر ایران تجلیل خواهد شد.
ورود عموم در این مراسم آزاد است.