pull-icon
logo-mobile
avatar

نام و نام خانوادگی

حساب کاربری

Dashboard

خروج

اخبار > شبی به‌یاد و احترام عطا امیدوار در تصویر سالآخرین شبی که برای گرامیداشت عزیزی از بزرگان هنر تصویر سال برگزار می شود به عطا امیدوار، معمار، شهرساز، فیلمساز، نقاش، خواننده و نوازنده اختصاص دارد.
این مراسم ساعت ۱۹ چهارشنبه در تالار شهناز خانه هنرمندان با نمایش بخشی از کارهای ویدیویی امیدوار و مستند بم ؛ روز سوم ، روز دهم همراه است که سیف اله صمدیان ساخته و عطا امیدوار حضوری کلیدی در فیلم دارد.

دکتر  عطاالله امیدوار متولد ۱۳۲۵ در شهر بافت استان کرمان که در زمینه‌های مختلف هنری فعال بود. نقاشی‌های دیجیتالش از سال ۲۰۰۰ ‏برای هزاره سوم با عنوان پیش در آمدی به هزاره سوم به جامعه هنری دنیا عرضه کرد.
اولین عضو هیات مدیره کانون مهندسین معمار دانشگاه تهران، عضو موسس کانون هنرهای تزئینی ‏ایران و سه دوره کاندیدای نظام مهندسی ایران بود. ‏ تحصیلات تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در بافت کرمان به اتمام رساند و از دارالفنون تهران دیپلم گرفت.در سال ۱۳۴۵وارد دانشگاه ‏معماری تهران شد و فروردین ۱۳۵۱با درجه ممتاز فارغ التحصیل شد دکترای معماری را از کشور فرانسه گرفت در رشته شهر سازی از انستیتو شهر سازی پاریس، موفق به اخذ مدرک معادل ‏دکترا نیز شد.‏ عضو صنف روشنفکران فرانسه بود
ساختمان مرکز همایشهای صدا و سیما مرکز تجاری عشق آباد ،سفارت امارات عربی متحده در تهران، لابی مجتمع۳۰ طبقه آپادانا از جمله آثار معماری اوست.
این مرد شریف و پرکار هنر معاصر ایران ۱۳ دیماه ۱۴۰۰ از دنیا رفت.