pull-icon
logo-mobile
avatar

نام و نام خانوادگی

حساب کاربری

Dashboard

خروج

اخبار > نحوه‌ی داوری در دو بخش ویژه «تصویر سال» در گفت‌وگو با صمدیان

دبیر دوازدهمین جشن تصویر سال از نحوه‌ی داوری دو بخش عکس «موبایلی» و «ایران ما» در این رویداد هنری خبر داد.

سیف‌الله صمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا، اظهار کرد: امسال دو بخش ویژه‌ی عکس با عنوان «عکس‌های موبایلی» و «ایران ما» داشتیم که در این دو بخش، شرایط سنی وجود نداشت و شرکت برای همه‌ی علاقه‌مندان آزاد بود. بنابراین عکس‌هایی که در این دو بخش به دبیرخانه‌ی جشن تصویر سال رسیدند از نظر کمی و کیفی، آثار بسیار قابل قبولی بودند.

او ادامه داد: براساس قراردادی که با یکی از شرکت‌های پشتیبانی سه اپراتور تلفن همراه در ایران داشتیم، با آن‌ها وارد مذاکره شدیم تا برای راه‌اندازی نظرسنجی پیامکی مردمی در این دو بخش به نتیجه برسیم؛ اما متأسفانه در فرصت محدود باقی مانده، امکان ارائه‌ی خدمات در قالب ارسال پیامک از طرف مردم وجود نداشت. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم رأی‌دهی در این دوره از جشن تصویر سال در این بخش‌ها، از طریق مراجعه به آرای گروه هیئت‌های داوری جشن تصویر سال انجام شود.

صمدیان درباره‌ی ترکیب داوران نیز توضیح داد: در کنار گروه داوری عکاسی شامل افشین شاهرودی، کیارنگ علایی و مجید سعیدی در بخش عکاسان زیر 25 سال، گروه‌های داوری بخش فیلم (رخشان بنی‌اعتماد، اکبر عالمی، محمود کلاری)، بخش گرافیک (بهروز متین‌صفت، کورش پارسانژاد، فرهاد فزونی) و بخش کاریکاتور (کامبیز درم‌بخش، فیروزه مظفری، آروین) در این داوری حضور دارند.

او گفت: در این بخش، داوران 10 عکس یا عکاس برگزیده را در بخش «عکس‌های موبایلی» و 10 عکس یا عکاس برگزیده را در بخش «ایران ما» انتخاب می‌کنند. امیدواریم این ترکیب داوران سمبل حرفه‌ای‌تری نسبت به رأی‌گیری با مراجعه به آرای بازدیدکنندگان باشد.