pull-icon
logo-mobile
avatar

نام و نام خانوادگی

حساب کاربری

Dashboard

خروج

اخبار > «انجمن حمایت از حیوانات» هم به جمع حامیان فرهنگی تصویر سال پیوست

با اعلام موضوع بخش «گربه‌های ایرانی» با عنوان بخش ویژه «عکس‌های موبایلی» سیزدهمین جشن تصویر سال که با حمایت جامعه دامپزشکان ایران و مجله پیام دامپزشکان (پت) همراه بود، «انجمن حمایت از حیوانات» نیز به جمع حامیان فرهنگی بخش ویژه سیزدهمین جشن تصویر سال پیوست.
به‌گزارش دبیرخانه تصویر سال، دبیر سیزدهمین جشن تصویر سال، معتقد است، در میان میلیون‌ها عکس موبایلی که روزانه در دنیا تولید می‌شود، بعد از عکس‌های سلفی تصویر حیوانات خانگی به‌ویژه گربه‌ها بیشتر تعداد این عکس‌ها را به‌خود اختصاص می‌دهند، ولی متاسفانه امکان ارزیابی هنری این عکس‌ها فراهم نشده است.
سیف‌اله صمدیان باور دارد، اکثر قریب به اتفاق عکس‌های منتشرشده در فضای مجازی و رسانه‌های چاپی در انتخاب و ارایه این عکس‌ها، استانداردها و ظرافت‌های هنری را در این عکس‌ها رعایت نمی‌کنند؛ از این‌رو در سیزدهمین جشن تصویر سال در بخش عکس‌های موبایلی گربه‌های ایرانی را به‌عنوان موضوع ویژه این بخش در کنار بخش آزاد عکس‌های موبایلی انتخاب شد که علاوه بر جمع‌آوری بهترین عکس‌های هنری و خلاقه از گربه‌های ایرانی مجموعه‌ی منحصربه‌فردی از این تصاویر در قالب کتاب منتشر شود.
در این مسابقه، همه‌ی هنرمندان عکاس بدون محدودیت سنی می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی تصویر سال www.tassvir.com عکس‌های خود را آپلود و ارسال کنند.
در این بخش از سوی هیات داوران به پنج اثر برگزیده، دیپلم افتخار و جوایز ارزنده اهدا می‌شود و کلیه‌ی عکس‌های منتخب نمایشگاه به‌صورت کتابی مستقل منتشر خواهد شد. 
جشن تصوير سال كه بزرگ‌ترين گردهمايي تصويري در ايران  به‌شمار می‌رود  در سیزدهمین دوره که از اول تا بيستم اسفند ماه 1394 برگزار می‌شود، همچون دوره‌هاي گذشته، در كليه فضاهاي نمايشگاهي خانه هنرمندان ایران پذيراي آثار هنرمندان عكاس، فيلم‌ساز، طراح گرافيك و كاريكاتوريست خواهد بود. 
تعداد هنرمندان شركت كننده در دوره‌هاي مختلف با سير صعودي قابل توجهي همراه بوده است به نحوي كه اين تعداد در دوازدهمین گردهم‌آیی بزرگ تصویر سال به بیش از سه‌هزار نفر رسیده است.